بلاگ پارس پروشات

breakout mode

اتصال به شبکه با استفاده از حالت breakout با در دسترس قرار دادن پورت های پرسرعت جدید روی سوئیچ های شبکه ، روترها و سایر تجهیزات ارتباطی ، اهمیت بیشتری پیدا کرده است.
حالت breakouts به پورت های پر سرعت اجازه می دهد تا با پورت های کم سرعت ارتباط برقرار کنند.

breakout ها اتصال بین دستگاه های شبکه با پورت هایی که دارای سرعت متفاوتی هستند را فعال می کنند و از پهنای باند پورت به طور کامل استفاده می کنند.
راه های جدیدی را برای کاربران شبکه باز می کند تا با سرعت تقاضای پهنای باند، همگام شوند.

حالت breakout زمانی است که یک پورت پرسرعت و کانالیزه شده در یک دستگاه شبکه به چندین پورت که سرعت تقسیم می شود. که هرکدام به چندین دستگاه شبکه وصل می شوند.
همیشه شامل اتصال یک پورت کاتالیزه شده به چندین پورت کانالیزه یا کانالیزه نشده است.

پورت های کانالیزه همیشه به صورت فاکتورهای چند خطی پیاده سازی می شوند. اما پورت های کانالیزه نشده به صورت فاکتورهای تک کانالی پیاده سازی می شوند. برخی از انواع پورت ها بسته به موقعیت می تواند در هر دو طرف قرار گیرند.

امروزه پورت های کانالیزه شده شامل 100G , 200G, 40G, 400G, 2*100G و پورت های کانالیزه نشده شامل 50G, 25G , 10G, 100G هستند.

گونه های در دسترس break out

به صورت فیزیکی با کابل ها یا گیرنده ها اجرا می شود. برخی از این آپشن ها عبارتند از breakout AOCs , breakout DACs و گیرنده ها

breakout AOCs : کابل های متصل مستقیم طول ثابتی دارند و از کابل های دوگانه مسی متعدد ساخته شده اند. آنها معمولا 1 تا 5 متر در پیکربندی غیرفعال و 7 تا 10 متر طول در پیکربندی فعال دارند . شامل ماژول هایی هستند که به پورت های تجهیزات متصل می شوند.

breakout DACs : کابل های نوری فعال طول ثابتی دارند و از کابل های نوری multiple معمولا 1 تا 25 متر ساخته می شوند .  شامل ماژول هایی هستند که به پورت های تجهیزات شبکه متصل می شوند.

انتقال دهنده ها : انتقال دهنده ها می توانند از فیبر سینگل مود (SMF) یا فیبر مالتی مود (MMF) در صورت جفت شدن با کابل breakout پشتیبانی کنند.

مزایای breakout :

  • چگالی بیشتر
  • دسترسی به رابط های با سرعت کم تر
  • صرفه اقتصادی : به دلیل نیاز کمتر به تجهیزات رایج از جمله شاسی، کارت ، منبع تغذیه و فن

معایب breakout :

  • استراتژی جایگزینی دشوارتر : هنگامی که یکی از پورت های انتقال دهنده های breakout خراب می شود. نیاز به تعویض کل انتقال دهنده یا کابل دارد.
  • غیر قابل تنظیم : در سوئیچ هایی که لینک های یک خطی دارند ، هر پورت به صورت جداگانه پیکربندی می شود.

 

 

 

Back to list

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *