بلاگ پارس پروشات

کاست فیبرنوری

این کاست محفظه ای برای نگه داری و ساماندهی فیبرها در محل فیوژن آنهاست. فیبرها را از آسیب و ضربه مصون نگه می دارد. کاست فیبرنوری طراحی بسیار ساده دارد و هیچگونه عملکرد تکنیکال خاصی ندارد. قیمت بسیار مناسبی نسبت به سایر اجزای شبکه دارد. اما با این وجود نقش مهمی در نگه داری و حفاظت از کابل های شبکه دارد. کار با آن نیز نیاز به مهارت و تخصص دارد.

عملکرد کاست فیبرنوری

از کاست های فیبرنوری در مسیر کابل کشی شبکه در جاهایی که نیاز به اتصال دو فیبر وجود دارد یا در محل اختتام کابل های شبکه استفاده می شود.
عملکرد کاست فیبرنوری به این صورت است که فیبرهای ورودی در ابتدای کاست روکششان برداشته می شود. فقط کور فیبر به داخل کاست می آید. سپس این کورهای فیبر به صورت حلقه ای درون کاست قرار می گیرند و به کور فیبر خروجی اسپلایس می شوند. البته وقتی کاست ها در بخش انتهایی شبکه قرار دارند.
کور فیبرهای ورودی مستقیما به پیگتیل ها متصل می شوند. بخش اسپلایس شده درون کریمپ های حرارتی قرار می گیرند و این کریمپ ها داخل شیارهای نگه دارنده کاست قرار می گیرند.

ویژگی های کاست

کاست های فیبرنوری در ابعاد و اندازه های متفاوتی وجود دارند و برای محافظت از فیبرها در شرایط جوی نامناسب و پرگرد و غبار بسیار مناسب و ضروری اند. عموما کاست ها دارای 1 یا 2 ساختار نگه دارنده ی فیبر هستند که فیبرها می توانند از هر طرف درون آن ها قرار بگیرند.

اغلب کاست های فیبرنوری ظرفیت قرارگیری 6،12 یا 24 کر فیبرنوری را در خود دارند.

کاست ها در انواع در دار و بدون درتولید می شوند. با توجه به نیاز کاربر و محیط استفاده می توان نوع مناسب کاست را برای شبکه فیبرنوری انتخاب کرد.

Back to list

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *