بلاگ پارس پروشات

کابل شبکه لگراند

کابل شبکه لگراند یکی از برند های معتبر و محبوب است.  در زمینه تولید تجهیزات شبکه و تجهیزات پسیو به ویژه کابل شبکه فعالیت میکند.
به طور کلی تمام کابل‌ شبکه لگراند موجود در بازار تجهیزات شبکه از جنس CCA یا از جنس CCC هستند.
همچنین کابل های شبکه  CCC از مس خالص ساخته شده اند.

کیفیت انتقال داده و سرعت ارسال داده در این کابل‌ها بسیار بیشتر از CCA است. کابل‌های شبکه لگراند CCA از آلیاژ آلومینیوم و مس ساخته شده‌اند و کیفیت کابل‌های لگراند از جنس CCC را ندارند.

کابل شبکه به رابط بین دستگاه‌ها برای اتصال و انتقال اطلاعات و دیتا بین کامپیوترها، روتر و سوئیچ های های شبکه میگویند. در بستر شبکه اتفاق میافتد.
اطلاعات دراین کابل ها بین مبدا و مقصد در جریان هستند. به عتوان مثال اینترنت است که بسیار مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرد.
به طور کلی یک بستر ارتباطی که به منظور تبادل داده، اشتراک گذاری و متصل کردن دستگاه‌های یک شبکه به هم  شبکه‌های دیگر، مورد استفاده قرار می‌گیرد کابل شبکه میگویند.

لگراند کابل‌های شبکه خود را در انواع UTP و SFTP در دسته بندی‌های Cat7، Cat6 و Cat5 و با روکش‌هایی از جنس LSZH و PVC تولید می‌کند.

کابل شبکه لگراند براساس دسته بندی CAT:

تمامی کابل های شبکه دارای کلمه به نام CAT می باشند و اعداد و ارقامی که بعد از این کلمه قرار میگیرند نشان دهنده بیشترین سرعت انتقال داده و پهنای باند قابل پشتیبانی میکند. این دسته بندی از CAT3 شروع و تا CAT8 ادامه دارد به این معنا که هرچه عددآن بالاتر برود، یعنی از سرعت بالاتری پشتیبانی میکند.

به عنوان مثال کابل شبکه لگراند CAT5E دارای سرعت انتقال داداه 1گیگابیت در ثانیه با فرکانس 100 مگاهرتز میباشد. اما کابل شبکه نگزنس CAT6A از سرعت و پهنای باند بیشتری برخوردار است. در حقیقت این نوع از کابل شبکه دارای سرعت انتقال داده تا 10 گیگابایت برثانیه و پهنای باند وروردی 500 مگاهرتز است.

انواع کابل شبکه لگراند براساس نوع شیلد:

کابل های شبکه  لگراند براساس نوع شیلد به 3 دسته مختلف UTP، FTP و SFTP تقسیم می‌شوند که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. برای مثال کابل‌هایی که شیلد ندارند با عبارت اختصاری UTP شناخته می‌شوند و در برابر نویز و پارازیت مقاوم نیستند. همچنین کابل شبکهFTP، به کابل‌هایی گفته می‌شود که هر زوج سیم آن، دارای فویل می‌باشد.  هر زوج سیم کابل شبکه SFTP علاوه بر فویل، دارای شیلد نیز هستند.

انواع کابل شبکه لگراند براساس روکش :

کابل های LAN در دو نوع روکش در بازار به فروش می رسند:

  • کابل شبکه LSZH: از این کابل در مکان ها و محیط هایی که احتمال آتش سوزی بسیار زباد است استفاده می شود.کابل شبکه LSZH از روکش های تهیه شده است که در هنگام سوختن دود سمی تولید نمی کنند و مقاومت حرارتی بالایی در برابر آتش سوزی دارند. همچنین در ساخت این مدل از کابل ها هالوژن استفاده نمی شود.
  • کابل شبکه PVC: کابل شبکه PVC نسبت به کابل روکش دار LSZH دارای قیمت نسبتا ارزان تری می باشد. همچنین کابل های PVC نسبت به کابل های LSZH انعطاف پذیری بیشتری دارند، چرا که اگر قصد دارید از کابل در محیطی با کابل های محدود استفاده کنید، بهتر است از کابل شبکه PVC استفاده کنید.

 

Back to list

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *