بلاگ پارس پروشات

چگونه می‌توان از نشت DNS جلوگیری کرد؟

چگونه می‌توان از نشت DNS جلوگیری کرد؟

  • به یک شبکه خصوصی مجازی (VPN):
    این سرورها برای کاربران این امکان را مهیا می‌کنند تا از یک تونل خصوصی بین سیستم خود و اینترنتی که استفاده می‌کنند، ایجاد کنند. در حقیقت وجود تونل خصوصی باعث می‌شود که در حین جستجو در اینترنت آدرس IP به صورت کامل مخفی شود. ناگفته نماند که همه سرورهای VPN این امنیت را مهیا نمی‌کند و اگر در کسب و کار خود نیاز به یک VPN داشتید، حتما از شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنت خود (ISP) درخواست VPN سازمانی کنید.
  • استفاده از سرورهای Cloudflare DNS:
    یکی دیگر از راهکارهای جلوگیری از نشت DNS استفاده از سرور Cloudflare DNS است. بر اساس اعلام خود شرکت Cloudflare احتمال بروز DNS Leak در این سرورها صفر است و هیچ اطلاعاتی از اتصال به شبکه اینترنت ذخیره نمی‌شود و اگر اطلاعاتی ذخیره شود با هدف debugging خواهد بود و این اطلاعات تا 24 ساعت آینده به صورت کامل از بین می‌روند. ناگفته نماند که یکی از امن ترین سرورهای DNS جهان نسخه 1.1.1.1 Cloudflare است.
  • تنظمیات VPN یا فایروال:
    یکی دیگر از راه های جلوگیری از DNS Leak بلاک کردن ترافیک های خارج از تونل VPN است. برای فعال کردن این گزینه باید IP Binding و یا kill switch را فعال کنید.برای این کار ابتدا تنظیمات VPN خود را بررسی کنید و از روشن بودن گزینه بلاک کردن ترافیک‌های خارج از تونل مطمئن شوید. گزینه‌هایی که باید برای جلوگیری از نشت DNS باید آن را روشن کنید، IP Binding و یا kill switch خواهد بود. اما جهت اطمینان بیشتر می‌توانید با شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنت خود تماس بگیرید. همچین کاربران ویندوز می‌توانند با ورود به قسمت تنظیمات فایروال خود، فقط به ترافیک‌های تونل VPN اجازه ورود و خروج را صادر کنند.
  • انجام تست DNS Leak

تست DNS Leak:

برای انجام DNS Leak Test به سادگی می توانید به سایت dnsleaktest.com بروید. در آنجا نتایج را بررسی کنید تا مطمئن شوید که شماره های IP را می شناسید. به طور خاص، هر نتیجه ای که مکان «واقعی» شما را نشان دهد یا متعلق به ISP شما باشد به این معنی است که شما یک DNS نشت کرده اید.

Back to list

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *