بلاگ پارس پروشات

مضرات فیبرنوری

امواج رادیویی و مسی به مراتب اثر مخرب بالایی داشته و ما روزانه با مشکلات آن دست و پنجه نرم می کنیم. اما فیبرنوری با هدف از بین بردن تمامی این مشکلات روی کار آمده که حتی خطرات سرطان زا بودن را از بین ببرد.

فیبرهای نوری نه تنها خطر محرزی برای سلامتی انسان ندارند بلکه در مقایسه با سایر تکنولوژی ها از جمله کابل های مسی نیز امن تر هستند. بناباین بهتر است نگرانی در مورد حضور فیبرنوری در اطراف محل زندگی مان نداشته باشیم. از این تکنولوژی فوق العاده با سرعت ارسال و دریافت بالا لذت ببریم.

مضرات فیبرنوری

کابل های فیبرنوری بهترین جایگزین برای کابل های مسی هستند. هم می توانند نیازهای شبکه ای را برآورده کنند و هم اینکه کابل های فیبرنوری باعث بهبود سرعت اینترنت می شوند. دیگر با معضل قطعی همیشگی اینترنت و کندی آن مواجه نخواهیم بود.
با جایگزینی فیبرنوری به جای شبکه های مسی و دستیابی به یک شبکه ی تمام فیبرنوری این کابل ها و تجهیزات در اطراف محیط زندگی ما و حتی خانه های ما وجود خواهند داشت.

کابل فیبرنوری و تشعشعات الکترومغناطیسی

کابل های فیبرنوری از نور برای انتقال اطلاعات استفاده می کنند. چون نور یک موج الکترومغناطیسی است نگرانی هایی در مورد خطرناک بودن تشعشعات الکترومغناطیسی برای ما به وجود می آید.
در پاسخ به این نگرانی ها باید گفته شود که کابل های فیبرنوری تشعشع الکترومغناطیسی ندارند.

کابل های فیبرنوری نارسانا هستند وبرای تمام محیط های الکترومغناطیسی،امن و قابل استفاده هستند.
اگرکابل های فیبرنوری بشکنند یا آسیب ببینند محل شکستگی به راحتی قابل شناسایی و تعمیر است.
این کابل ها نه تنها امن تر هستند بلکه عملکرد فوق العاده ای نیز دارند. این کابل فیبرنوری می تواند تمام مشکلات حوزه ی سرعت اینترنتی را مرتفع کند.

کابل فیبرنوری و تشعشعات لیزری

تنها چیزی که در کابل های فیبرنوری قابل مشاهده است نور لیزری است که از فیبرها عبور می کند.
نور لیزر ممکن است برای پوست یا چشم خطرناک باشد، اما می توان اقداماتی انجام داد که این خطرها را به حداقل میزان ممکن رساند برای مثال بهتر است آن را به سمت چشم یا پوست نگیریم.
به طور کلی این نور از داخل کابل فیبرنوری که متشکل از چندین لایه است عبور می کند.
با وجود این لایه ها امکان تشعشع نور به بیرون کابل نیست. اگر اینطور بود اطلاعات حمل شده در فیبرنوری به بیرون نشت می کرد. تلفات انتقالات به شدت بالا می رود.

مودم فیبرنوری و خطرهای احتمالی آن برای انسان

اینترنت فیبرنوری بعد از رسیدن به خانه تفاوت چندانی با اینترنت adsl ندارد. سرعت ارسال و دریافت این دو نوع اینترنت باهم تفاوت خیلی زیادی دارند. به هیچ عنوان قابل مقایسه نیستند. اما هردو نوع مودم adsl و مودم فیبرنوری در فرکانس وای فای کار می کنند.

می توان گفت اینترنت فیبرنوری بعد از مرحله ی مودم تفاوت بنیادی با اینترنت adsl ندارد و اگر اینترنت adsl خطری برای انسان داشته باشد اینترنت فیبرنوری هم دارد.
بنابراین عدم استفاده از اینترنت فیبرنوری به علت خطرناک بودن آن امری منطقی نیست زیرا که خطرساز بودن آن به هیچ عنوان ثابت نشده است.

Back to list

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *