بلاگ پارس پروشات

مبدل فیبر نوری

مبدل فیبر نوری یا مدیا کانورتور فیبرنوری یک دستگاه شبکه است که برای ایجاد ارتباط بین دو نوع مدیای ناهمسان مانند زوج سیم و کابل فیبر نوری استفاده می‌شود.
قابلیت تطبیق پذیری این دستگاه‌ها به توانایی آن‌ها در ایجاد ارتباط بین سامانه‌های مبتنی بر کابل کشی فیبر نوری با سامانه‌های کابل کشی مبتنی بر کابل مسی مانند شبکه‌های CAT6 و CAT5 مرتبط است.

یک مدیا کانورتر جنرال ، از دو ترانسیور که توانایی انتقال داده ها و دریافت آن ها از دیگری را دارد و یک منبع تغذیه برای هر یک از آن‌ها تشکیل می‌شود.
هر یک از این ترانسیورها دارای کانکتورهای مختلفی هستند که با مدیای مختلف سازگار هستند. یک نوع مدیا وارد دستگاه می‌شود و نوع دیگری از آن خارج می‌شود.

در این مورد، از این کاربری می‌توان برای ایجاد ارتباط بین سوئیچ مسی که اتصال فیبر نوری ندارد به سوئیچی که اتصال فیبر نوری دارد استفاده کرد.

کاربست‌های مبدل فیبر به شبکه چیست؟

مدیا کانورتر فیبر نوری بسیار انعطاف پذیر است و می‌توان از آن در هر حوزه یا موضوعی استفاده کرد. از کارگاه‌های صنعتی تا کامپیوترها قابلیت استفاده از مبدل فیبر به شبکه و مبدل فیبر نوری را دارند.

در واقع مبدل فیبر نوری یا مبدل فیبر به شبکه موجب تطبیق پذیری تنظیمات شبکه‌های کامپیوتری می‌شوند. این دستگاه به شما این قابلیت را می‌دهند تا بدون نیاز به الزامات به روز رسانی کامل شبکه، از فناوری قدرتمند استفاده کنید.

بررسی انواع مبدل فیبر نوری

مبدل فیبر نوری به 4 دسته زیر تقسیم میگردد

1.مبدل فیبر نوری سری E1 :

این نوع از مبدل فیبر در شبکه های مبتنی بر آی پی از خطوط E1 استفاده می شود همچنین این نوع مبدل در برخی از پروژه های مرتبط با فیبر نوری کاربرد زیادی دارد.

2.مدیا کانورتر :

وظیفه اصلی این نوع مبدل فیبر تبدیل سیگنال اترنت به سیگنال نوری می باشد. برای تبدیل کردن سیگنال نوری به سیگنال اترنت نیز از این نوع مبدل استفاده می شود. از مدیا کانورتر در صنایع زیادی استفاده می شود.

3.ویدیو کانورتر :

این نوع مبدل وظیفه تبدیل سیگنال های تصویری را به سیگنال های نوری بر عهده دارد. برای تبدیل سیگنال نوری به تصویری نیز از ویدیو کانورتر استفاده می شود. این نوع مبدل دارای کاربرد سخت افزاری می باشد به همین دلیل سبب انتقال اترنت ، داده ها ، تلفن و ویدیوها می شود.

4.کانورتر تلفن :

این نوع مبدل فیبر نوری سیگنال تصویری را به سیگنال نوری تبدیل می کند. برای تبدیل سیگنال نوری به سیگنال تصویری نیز از کانورتر تلفن استفاده می شود.

 

 

Back to list

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *