بلاگ پارس پروشات

رک دیواری

رک یکی از ابزار و تجهیزات عمومی است که جهت نگهداری و محفوظ نگه داشتن وسایل و لوازم موجود در شبکه ها مورد استفاده قرار می گیرد.
در واقع وسیله ای برای نظم دهی و مراقبت است که باید مورد استفاده قرار گیرد.
وقتی فضای کافی برای نگهداری تجهیزات و ابزار شبکه دردسترس نیست، باید از رک دیواری استفاده کرد.
بسیاری از دفاتر کوچک یا خانگی تجهیزات و فضای کافی بررای نگهداری یک سرور کامل ندارند.

در این شرایط یک راه حل عالی وجود دارد و آن هم استفاده از رک دیواری است که تمام تجهیزات و لوازم شبکه درون آن جای گیرند. مخصوصا به صورت دیواری که فضایی را روی زمین اشغال نکند.

رک های دیواری بهترین گزینه برای نگهداری سرور با اندازه کامل هستند. از این رک های دیواری می توان در کلاس های درس رستوران ها دفاتر یا هرجای دیگری که فضای کافی برای قرار دادن رک ایستاده وجود ندارد،استفاده کرد.

با وجود اینکه رک های دیواری نسبت به رک های سنتی جمع و جورتر هستند. اما همچنان جریان هوا و فضای کافی برای مدیریت کابل ها را فراهم می آورند.

فضای لازم برای نصب رک دیواری

جلو و عقب رک های سرور دارای سوراخ های مربع، گرد یا رشته ای هستند که برای ایمن سازی تجهیزات استفاده می شوند. یک واحد یا یک یونیت رک دارای 1/75 اینچ فضای عمودی است که شامل سه سوراخ است.
این روش یک روش آسان برای اندازه گیری فضای اشغال شده توسط تجهیزات است و به استانداردسازی اندازه در صنعت کمک می کند.
برای استفاده از رک های دیواری لازم است ابتدا با میزان فضای مورد نیاز برای تجهیزات خود آشنا باشید و علاوه بر در نظر گرفتن صرفه جویی در هزینه در عین حال مطمئن شوید که از لحاظ فنی همه چیز مناسب است.

 

مزایای استفاده از رک دیواری

1-صرفه جویی در فضای اتاق

یکی از بزرگترین مزایای رک دیواری این است که فضای قسمت پایینی اتاق را اشغال نمی کند.  این واقعیت برای افراد با فضای محدود بیشتر و بیشتر قابل لمس است. استفاده از رک دیواری به شما این امکان را می دهد که تمام تجهیزات را در یک مکان ذخیره کنید و فضای خالی را برای کاربردهای دیگر استفاده کنید.

2-امکان نصب منعطف و راحت

ساختار انعطاف پذیر قفسه دیواری، امکان نصب در هر مکانی مانند نزدیک مجراها یا انسداد های مشابه را برای دسترسی راحت کنترل در ارتفاع مورد نظر را فراهم می کند. ارتفاعات و عمق متفاوت آنها راه حلی برای کاربردهای متنوع ارائه می دهد.
شما می توانید بدون اسیب رساندن به رک ها، دستگاه ها را نصب و ایمن سازی کنید.

3-حفاظت ایمن از تجهیزات

رک دیواری با استفاده از پانل های جلویی و کناری،قابل قفل شدن بوده و از تجهیزات فضاهای باز در برابر دستکاری گرد و غبار و سایر خطرات محافظت می کنند.

4-جلوگیری از گرم شدن بیش از حد

اگر رک دیواری را انتخاب کنید می توانید عملکرد سخت افزار خود را بهبود دهید. اگر تمام تجهیزات به درستی نصب شده باشند. احتمال گرم شدن بیش از حد سرور بسیار کم است. قفسه های دیواری برای کنترل گرمای تجهیزات طراحی شده اند و دارای فن و شبکه تهویه یکپارچه برای استخراج هوای گرم به بیرون هستند. به این ترتیب گردش هوا در داخل قفسه وجود خواهد داشت.

 

Back to list

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *