بلاگ پارس پروشات

روش های مهم در افزایش سرعت روترهای وای فای

1ـ راه اندازی یک برنامه خودکار:

اگر اینترنت شما قطع شده است ممکن است به راه اندازی مجدد احتیاج داشته باشید.
اگر فکر می کنید که نمی توانید این تنظیمات را بدون مشکل انجام دهید در قسمت DD-WRT و فریمور دستگاه گزینه ای وجود دارد که با فعال کردن آن هنگامی که دستگاه خاموش شود باز هم نیازی به راه اندازی مجدد نیست و به صورت خودکار راه اندازی می شود.

 

2ـ سریعتر کردن روتر با یک آنتن جدید:

یک روش ساده برای سریعتر کردن روتر ، خرید آنتن جدید است.
آنتن های نصب شده بر روی روترها عموماً ضعیف هستند.
نصب آنتن تقویت شده پس از خرید یک روتر، راه حل عالی و ساده برای بهبود کیفیت سیگنال (و در نتیجه بهبود سرعت) بدون نیاز به دستگاه جدید است.

 

3ـ پروتکل های بی سیم قدیمی را غیرفعال کنید:

یکی از اولین مواردی که می توانید در نظر بگیرید خاموش کردن پروتکل های بی سیم قدیمی است. روترهای جدیدتر در پروتکل 802/11ac قابلیت هایی را ارائه می دهند که بسیار بیشتر از خدمات ارائه دهنده خدمات ISP است.

اگرچه ممکن است روتر سریع باشد، اما بسیاری از دستگاه های شما احتمالاً از پروتکل های قدیمی تر مانند 802/11g استفاده می کنند که به محض اتصال این دستگاه سرعت شبکه را کاهش می دهد.
در حالت ایده آل ، شما باید هر دستگاهی را که می بینید با استفاده از پروتکل های b یا g حذف کنید.
سریعترین پروتکلها، به ترتیب سریعترین و کمترین ، ac> n> g> b هستند.

 

4ـ تغییر پهنای کانال:

در مورد بهترین تنظیمات روتر برای بهبود سرعت در شبکه محلی خود ، چه می کنید؟ به عنوان مثال ، چگونه می توانید با سرعت بیشتری جریان ویدئویی بین دستگاه های خود ایجاد کنید؟ بهترین پیکربندی روتر برای افزایش سرعت Local، اغلب افزایش در عرض کانال است. هر چه عرض بیشتر باشد، دستگاه های قدیمی موجود در پروتکل های قدیمی از تداخل بیشتری رنج می برند.

 

5ـ به روزرسانی روتر:

یکی از روش های افزایش سرعت روتر که عموماً نادیده گرفته می شود این است که روتر شما همیشه آخرین نرم افزار و سیستم عامل سازنده را اجرا کند.
مطمئناً ، به روزرسانی ها به طور معمول برطرف کننده مشکلات امنیتی هستند، اما به یکباره باعث روشن شدن سریع روتر نمی شوند. اگر مدتی طولانی است که که سیستم عامل روتر خود را به روز نکرده اید، پس از آن انجام این کار مطمئناً تغییرات زیادی را مشاهده خواهید کرد.

 

6ـ جابه جایی روتر:

افزایش سرعت یک روتر تنها به تنظیمات آن ارتباط ندارد. گاهی ممکن است قرار دادن یک روتر در جای نامناسب بر سرعت آن تاثیر گذاشته و آن را کاهش دهد. به همین قرار دادن روتر در جای مناسب اهمیت دارد. علاوه بر این ،ممکن است مصالح ساختمانی خانه شما با سیگنال بی سیم تداخل داشته باشد. دیوارهای بتونی جامد برای عبور از اتصال Wi-Fi بسیار سخت هستند.

 

7ـ بهینه سازی تنظیمات روتر:

ابزارهای فراوانی وجود دارد که با کمترین تداخل، کانالهای محلی شما را برای یافتن کانال جستجو می کنند.

 

8ـ تغییر باند روتر:

مطمئناً در خانه هر کدام از ما یک یا چند دستگاه بی سیم موجود است که نیازمند اینترنت هستند. حال استفاده از یک روتر دو یا سه باند می تواند سرعت را افزایش دهد. به زبان ساده، شما خط دیگری را برای ترافیک شبکه باز می کنید.

اگر یک روتر دو باند دارید ، می توانید برخی را به باند اضافی 5 گیگاهرتز اختصاص دهید به جای اینکه همه دستگاه های شما برای فضای موجود در باند 2.4 گیگاهرتز رقابت کنند.

 

9ـ تغییر نام و گذرواژه شبکه خود:

در بیشتر مواقع افراد از رمز عبود و پسورد پیش فرض در روتر خود استفاده می کنند. در این حالت شما راه را برای حتی هکرهای تازه کار هم باز گذاشته اید چه برسد به هکرهای خبره که توانایی هک شبکه های نسبتاً ایمن با رمزهای عبور غیر پیش فرض هستند.

استفاده از رمز عبور قوی Wi-Fi یکی دیگر از راه های افزایش سرعت روترهای وای فای است. اگرچه شما ممکن است کار بزرگی انجام دهید که دستگاه های خود را به باند های جداگانه تقسیم کنید ، سیستم عامل خود را به روز کنید و کانال ها را در دوره های پرترافیک تغییر دهید، اما اگر همسایه شما، در حال استفاده از وای فای شما باشد چه از لحاظ حجم اینترنت و چه از لحاظ سرعت به ضرر شما خواهد بود.

امیدوارم که این مقاله به شما نشان داده باشد که چگونه سرعت روتر خود را به حداکثر برسانید و بهترین تنظیمات را برای اینترنت سریعتر شناسایی کنید. بعضی از مراحل ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد ، اما اگر وقت بگذارید و اصلاحاتی را که در دسترس شما است یاد گرفته و درک کنید، سرعت روتر خود را در عرض چند دقیقه افزایش خواهید داد.

Back to list

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *