بلاگ پارس پروشات

اینترنت 10G

افزایش تعداد کاربران اینترنت تا به امروز و روند رشد سریع آنان ، نیاز به راه اندازی اینترنت پهن باندی را که قابلیت پشتیبانی از نرخ بیت و حجم انتقال دیتای بالا داشته باشد ، به وجود آورده است.
در این شرایط اینترنت 10G پاسخ چالش های آینده است.
ما در کشور شاهد رشد اینترنت 5G هستیم که در تمام مناطق وجود ندارد و تنها در بخش هایی قابل استفاده است. همه ی ما علاقه مندیم تا با سرعت و امکانات بهتری از اینترنت بهره ببریم و اگر 10G روی کار آید اتفاقات عجیبی رخ می دهد.
IntelCorp متعهد شده تا تراشه هایی برای ارائه دهندگان تجهیزات 10G و کابلی مانند comcast ایجاد کند تا راه را برای بازی های واقعیت مجازی در ویدیو های 360 درجه باز کند.

اینترنت 10Gچیست؟

برخلاف اینترنت بی سیم موبایلی که در آن G بیانگر generation یا نسل اینترنت است.
درواقع G بیانگر واحد سرعت گیگابیت است. یعنی اینترنتی با نرخ ارسال دیتای 10 گیگابایت بر ثانیه بالاترین سرعت اینترنتی که امروزه اغلب مردم دارند 1 گیگابایت بر ثانیه است.
اینترنت 10G سرعتی 10 برابر از بالاترین سرعت اینترنت موجود در حال حاضر خواهد داشت.

شبکه 10G قابلیت اتصال با اطمینان، امنیت ،سرعت بالا و همچنین تاخیر کم را برای کاربران فراهم خواهد کرد.
قابلیت اطمینان بالای یک شبکه اینترنتی به این معنی است که بدون توجه به تعداد دستگاه های متصل به شبکه اتصال تمامی کاربران پایدار و بدون قطع و وصلی باشد. در واقع تکنولوژی 10G زندگی و نوع ارتباطات ما را دستخوش تغییرات شگرفی خواهد کرد . شاید دقیقا همان چیزی باشد که همیشه در سرعت و کارایی به دنبال آن بودیم.

برای افزایش اطلاعات در مورد شبکه 10G شرکت های بزرگ حوزه ی مخابرات و فیبرنوری ، چالشی تحت عنوان چالش 10G راه اندازی کردند.
هدف این چالش تشویق مخترعان و ایده پردازان برای توسعه محصولات خدمات و برنامه هایی است که بر اساس اینترنت 10G کار می کند.

Back to list

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *